loader
Uzależnienia

3 niesamowite kobiety wspierające wychodzenie z uzależnienia

Jest tak wiele kobiet wspierających powrót do zdrowia, które poświęciły swoje życie, by pomagać innym.

Czasami są one widoczne, ale często działają za kulisami.

Oto trzy zaangażowane kobiety, każda z własną, niepowtarzalną historią, które sprawiają, że nasz świat staje się lepszy!

Miałam przywilej ułatwić i być świadkiem niesamowitej i głębokiej zmiany w życiu osób cierpiących na alkoholizm i narkomanię oraz ich rodzin.

Kristina Wandzilak

Dyrektor wykonawczy i założycielka Full Circle Intervention, Kristina jest uznanym w kraju specjalistą ds. interwencji, prezenterem i autorem. Pracuje w dziedzinie uzależnień chemicznych od 1994 roku. Kristina jest Certyfikowanym Doradcą ds. Narkotyków i Alkoholu (CASII) oraz Zarejestrowanym Interwentystą (BRI II). Była gospodarzem i ekspertem w programie TLC "Addicted".

W 2006 r. Kristina i jej matka, Constance Curry, opublikowały pamiętnik The Lost Years: Surviving a Mother and Daughter's Worst Nightmare. Książka została napisana wspólnie z jej matką Constance Curry. Jest to kronika ich równoległych podróży do życia, którym obie cieszą się dzisiaj.

Kristina dorastała w zamożnej dzielnicy Zatoki, a pierwszego drinka wypiła w wieku 13 lat. W wieku 15 lat zaczęła poważnie uzależniać się od metamfetaminy i innych narkotyków. Jej rodzice próbowali zrobić wszystko, aby jej pomóc, opanować i uratować. Umieścili ją w trzech różnych ośrodkach leczenia.

Kiedy Kristina miała 18 lat, przedwcześnie opuściła ostatni ośrodek. Jej matka postanowiła pozwolić córce odejść. Powiedziała Kristinie: "Nie jesteś mile widziana w moim domu ani w moim życiu, dopóki nie zaczniesz żyć na odwyku. Jeśli nigdy więcej nie zobaczę cię żywą, wiedz, jak bardzo jesteś kochana".

W tym momencie Kristina pogrążyła się w rozpaczy. Wylądowała na ulicy, oddając się prostytucji, włamując się do domów i grzebiąc w śmietnikach, aby opłacić swój nałóg narkotykowy. Po prawie Po tym, jak prawie umarła na podłodze w schronisku dla bezdomnych, Kristina w wieku 21 lat postanowiła w końcu zmienić swoje życie. Odbyła sześciomiesięczną terapię w Północnej Kalifornii.

Teraz Kristina świętuje 26 lat trzeźwości. Swoje życie poświęciła pomaganiu innym osobom zmagającym się z uzależnieniem. Kristina założyła firmę Full Circle Intervention.

Jej celem jest niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w kryzysie w sposób systemowy i z szacunkiem.

Myślę o drodze, którą przebyłam, i o ludziach, którzy przebyli ją razem ze mną, i to jest trochę tak, jak w reklamie Verizon, gdzie odwracasz się i wszyscy ci ludzie stoją za tobą.

Velvet Mangan

Velvet jest założycielką Safe Harbor Treatment Center for Women. Ośrodek ten znajduje się w Costa Mesa, CA. Nieżyjący już Christopher Kennedy Lawford opisał Velvet w swojej książce "Moments of Clarity". Wystąpiła również w programie Dr. Phil Show.

Oto historia Velvet:

"Od ponad 23 lat moją pasją jest pomaganie kobietom w znalezieniu spokoju i uzdrowienia z uzależnień, które mogą zawładnąć ich życiem. Jako kobieta, która sama wyszła z nałogu alkoholowego, głęboko rozumiem ból serca i beznadzieję, które towarzyszą uzależnieniu".

"To właśnie z tego zrozumienia stworzyłam Bezpieczną Przystań, miejsce, gdzie kobiety mogą przyjść i nauczyć się, jak odzyskać swoje życie i wspierać się nawzajem w wyjątkowym i zachęcającym otoczeniu."

"Stworzyłam Safe Harbor, ponieważ istniało zapotrzebowanie na specjalne miejsce dla kobiet, w którym mogłyby one odzyskać zdrowie; miejsce, które nie było dostępne dla mnie, gdy zaczynałam moją osobistą podróż w kierunku wyzdrowienia i trzeźwości."

"Każdego dnia wspominam każdą osobę, która pojawiła się w moim życiu, która wyciągnęła do mnie rękę, by doprowadzić mnie do miejsca, w którym jestem dzisiaj. Myślę o cudzie Bożym i o łasce Bożej. Wiem, że kiedy spędzam dużo czasu, kiedy utrzymuję relację z moją siłą wyższą, jestem bardziej przebudzona na świat. I chcę być przebudzona na wszystko, nawet na te straszne chwile. Chcę po prostu być przebudzony".

Prawo trzeźwości mówi, że jeśli zrobisz to, czego się boisz, bo wiesz, że jest to dla ciebie dobre, pojawią się pozytywne rezultaty.

Sherry Gaba

Sherry jest psychoterapeutką i life coachem. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej. Sherry prowadzi prywatną praktykę w południowej Kalifornii i jest autorką książki "Prawo trzeźwości: Attracting Positive Energy for a Powerful Recovery.

Sherry ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako klinicysta. Jest absolwentką USC, specjalizuje się w uzależnieniach, zaburzeniach odżywiania, rodzicielstwie, samotnym rodzicielstwie, rozwodach i life coachingu. Obecnie Sherry prowadzi prywatną praktykę, pracując z szerokim spektrum klientów.

Jest również konsultantką dla kilku renomowanych ośrodków odwykowych w Malibu. Rehab. Centers i współpracowała z wieloma znanymi osobami.

Sherry przedstawiała wiele tematów na konferencjach krajowych oraz dla szerokiej publiczności.

Sherry Gaba jest terapeutką praktyczną, interaktywną, skoncentrowaną na rozwiązaniach. Jej podejście do leczenia polega na dostarczaniu wsparcia i praktycznych informacji zwrotnych, aby pomóc klientom w rozwiązywaniu bieżących problemów i długotrwałych wzorców.

Stosuje połączenie podejścia konwencjonalnego i alternatywnego. Sherry korzysta z różnych stylów i technik, aby zastosować to, co będzie najbardziej pomocne dla każdego klienta. Z wrażliwością i współczuciem pracuje z każdym klientem, aby pomóc mu wykorzystać jego mocne strony do określenia i osiągnięcia celów życiowych.

To tylko trzy spośród niesamowitych kobiet, które zmieniają świat na lepsze!

Jakie inne kobiety robią niesamowite rzeczy, aby wspierać zdrowienie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.


Otrzymuj niedzielny biuletyn na swoją skrzynkę e-mail. Dodatkowo otrzymasz BEZPŁATNY przewodnik z 25 wskazówkami, które pomagają w używaniu substancji (oraz 16-częściową serię e-maili z narzędziami, których możesz użyć, aby już dziś wspierać zmianę u swojego dziecka)!

Dziękuję, że jesteś przy swoim dziecku, kiedy najbardziej Cię potrzebuje! XO, Cathy

ShareTweetPin45 Shares

Komentarze (1)

Maja (Maja) | 10 października 2022 14:42

Wydaje mi się, że wsparcie jest jedną z ważniejszych kwestii podczas wychodzenia z uzależnienia. Jak chory nie ma osoby, która wesprze go dobrym słowem, to ciężko jest jej walczyć z chorobą.

Odpowiedz
Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty