loader
  • Strona główna
  • Poradnik
  • Naucz się zdrowych technik zarządzania stresem w odzyskiwaniu zdrowia po zażywaniu narkotyków i alkoholu
Poradnik

Naucz się zdrowych technik zarządzania stresem w odzyskiwaniu zdrowia po zażywaniu narkotyków i alkoholu

Istnieją zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem. Z tego powodu techniki zarządzania stresem są jednymi z pierwszych umiejętności radzenia sobie z nim, których nauczysz się w trakcie rekonwalescencji w programie leczenia uzależnień. Jeśli zmagasz się z zaburzeniami używania substancji, ponieważ sam się leczysz, aby złagodzić stres i zarządzać stresem bez substancji, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może być dobre centrum leczenia uzależnień w Teksasie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych programów i usług, zadzwoń już dziś do "Right Step". Nasz profesjonalny personel jest tutaj, aby pomóc Ci przezwyciężyć uzależnienie i nauczyć się nowych hobby i umiejętności, które pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Rutyna zarządzania stresem Go-To Stress Management

Łatwo jest używać alkoholu, aby poczuć się lepiej. Jednak nie jest to najlepszy sposób na poradzenie sobie z ciężkim dniem. O ile dla wielu osób sporadyczne spożywanie alkoholu nie jest problemem, o tyle dla innych jest on furtką do zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Zamiast siedzieć z zastrzykiem bourbona po ciężkim dniu w pracy, skompiluj w zamian regularną rutynę ulubionych technik radzenia sobie ze stresem:

  • Weź długi, gorący prysznic
  • Włączyć relaksującą muzykę
  • Ciesz się przyrodą
  • Medytuj
  • Ćwiczenie
  • Odpowietrznik dla przyjaciela

Działania, które pomagają ciału się zrelaksować są tak samo ważne, jak te, które uspokajają umysł, gdy jesteś zestresowany. Dlatego też znalezienie zdrowszych punktów sprzedaży pomoże ci odejść od używania narkotyków lub alkoholu jako technik zarządzania stresem, gdy czasy stają się ciężkie. Podczas rekonwalescencji w The Right Step koncentrujemy się na dostarczeniu Ci sposobów, które pomogą Ci lepiej żyć swoim życiem i spędzać czas. W ten sposób możesz porzucić nałóg uzależnienia.

Zbuduj bezpieczną sieć rodziny i przyjaciół

Dobrze jest mieć kogoś, komu można się zwierzyć. Znalezienie i zbudowanie bezpiecznej sieci członków rodziny i przyjaciół, którzy nie używają substancji, jest wzmocnieniem. Ogólnie rzecz biorąc, mówienie głośno o swoich lękach i zmartwieniach komuś, kto rozumie, jest często wystarczające, aby pomóc Ci poczuć się o nich lepiej. Wszyscy przez coś przechodzą. Komunikacja pomaga zachować perspektywę i może pomóc Ci uświadomić sobie, że to, czego doświadczasz, nie jest tak złe, jak myślałeś.

Dodatkowo, programy dla absolwentów, takie jak nasz w The Right Step, mogą być świetnym źródłem informacji, jeśli wyjdziesz z tego po powrocie do zdrowia.

Zachowaj zdrowie

Pozwalając sobie na to, abyś spał bez snu lub był zbyt szczupły, możesz potęgować swój stres. Kiedy nie czujesz się dobrze, trudniej jest przetwarzać informacje, a coś, co zostało powiedziane w żarcie, może stać się większe w twoim umyśle niż powinno. W rezultacie, kiedy jesteś zmęczony i wyczerpany, łatwiej jest dostrzec wrogów za każdym rogiem.

Bądźcie zdrowi. Jedzcie dobrze. Dobrze się wyspać. Dzięki temu poczujesz się lepiej i będziesz w stanie lepiej dostrzec humorystyczną stronę problemów, które w przeciwnym razie mogłyby sprawić, że poczujesz się zestresowany i rozdrażniony.

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej

Komentarze (1)

Klinika (Radosław Sierny) | 20 stycznia 2022 19:25

Zdrowe techniki zarządzania stresem to podstawa, jeżeli jesteśmy na drodze do rzucenia uzależnienia.

https://klinikauzaleznien.pl Odpowiedz
Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty