loader
Poradnik

Radzenie sobie z izolacją podczas koronaawirusa

Zachowanie bezpieczeństwa podczas koronaawirusa prawdopodobnie skłania ludzi do myślenia o ochronie przed fizycznymi skutkami COVID-19. Istnieją oznaki i objawy, które wykraczają poza fizyczne objawy często omawiane przez rząd i media. Istnieją problemy związane ze zdrowiem emocjonalnym i psychicznym, z którymi ludzie borykają się w czasie izolacji podczas koronaawirusa. Troskliwy, profesjonalny personel The Right Step uznaje, że jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób, które muszą uczestniczyć w programach leczenia uzależnień. The Right Step jest otwarty dla klientów, którzy potrzebują leczenia uzależnień, w tym dla tych, którzy doświadczają izolacji podczas leczenia koronaawirusem. Dowiedz się więcej o tym, jak radzić sobie z izolacją w tym czasie i jak dbać o swoje zdrowie psychiczne. Radzenie sobie z izolacją podczas leczenia koronaawirusem

Czy podczas radzenia sobie z izolacją związaną z koronaawirusem odczuwasz stres, zmartwienie i poczucie samotności? Czy odczuwasz niepokój związany z izolacją społeczną i kwarantanną? Nie jesteś samotny w doświadczaniu tych psychologicznych skutków koronaawirusa.

Lancet niedawno opublikował wyniki psychologicznych skutków izolacji i kwarantanny. Badacze zauważyli, że chociaż istnieją różne definicje kwarantanny i izolacji, te dwa terminy są często używane zamiennie, szczególnie w komunikacji publicznej.

Naukowcy ujawnili wpływ izolacji i kwarantanny zarówno na pacjentów, jak i pracowników służby zdrowia podczas kilku ostatnich epidemii i pandemii. Słaba koncentracja, oderwanie się od innych, wysoki poziom stresu psychicznego, bezsenność i depresja to niektóre przykłady wpływu psychologicznego, jaki pandemia wywiera na ludzi w tych czasach. Może to przyczynić się do nasilenia objawów u osób cierpiących na problemy ze zdrowiem psychicznym.

Kilka źródeł donosi również o wzroście spożycia alkoholu i narkotyków od czasu pandemii wirusa koronaawirusowego. Wszechstronne programowanie obejmuje różne programy terapii uzależnień. Otrzymanie leczenia z programu, który koncentruje się na konkretnych potrzebach terapeutycznych, prawdopodobnie pomoże Ci w izolacji koronaawirusa. W tym czasie nie należy cierpieć samotnie. Pomoc jest dostępna dla Ciebie. Dbanie o siebie podczas izolacji

Istnieją daleko idące efekty radzenia sobie z izolacją podczas koronaawirusa. Zmieniony wpływ na zatrudnienie, finanse, czas spędzony z członkami rodziny, hobby i zdrowe sposoby utrzymania trzeźwości prawdopodobnie odbił się na twoim samopoczuciu emocjonalnym. Ważną częścią radzenia sobie w tym niefortunnym czasie jest dbanie o siebie. Aby właściwie zadbać o siebie w tym czasie, powinieneś mieć pewność, że tak jest:

Jedzenie zdrowej diety Dostateczna ilość snu Uczestniczenie w ćwiczeniach fizycznych i innej aktywności fizycznej Unikanie alkoholu i innych narkotyków

Inne źródła, w tym Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), również ujawniają znaczenie dbania o zdrowie psychiczne w tym czasie. Izolacja podczas koronaawirusa może mieć pewien wpływ na zdrowie psychiczne, w tym:

  • Stres
  • Lęk
  • Depresja
  • Zachęcanie do spożywania alkoholu lub innych narkotyków

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty