loader
Psychologia

Lęk podczas pandemii

Obecnie świat stoi w obliczu niezwykle trudnego scenariusza, a wielu ludzi odczuwa w tym czasie niepokój. Rynki akcji spadły, pandemia powoduje choroby i śmierć, a puste półki w sklepach spożywczych wywołują znaczny niepokój. Jeśli jesteś kimś, kto zajmuje się nadużywaniem narkotyków, nadużywaniem alkoholu, depresją, lękiem lub innym problemem związanym ze zdrowiem psychicznym, być może myślałeś o leczeniu lęku z centrum leczenia, takiego jak The Right Step.

W tej chwili większość świata jest samowystarczalna lub zdystansowana społecznie. Być może czujesz się odizolowany, a nawet straciłeś pracę po tym wszystkim, co się stało. To naturalne, że czujesz się zaniepokojony w odpowiedzi na to wszystko. Lęk pomaga twojemu ciału zachować czujność i świadomość w sytuacjach wysokiego stresu. Jednak wiele osób doświadcza zaburzonego lęku, który może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeśli odczuwasz objawy lęku, nie jesteś sam, a pomoc jest dostępna w naszym centrum leczenia chorób psychicznych.

Objawy lęku

Lęk nie objawia się w każdej osobie w ten sam sposób. Niektóre z powszechnych objawów mogą wymagać leczenia lęku:

  • Stałe uczucie niepokoju, napięcia i nerwowości
  • Ciągłe poczucie paniki lub zagrożenia Zwiększona częstość akcji serca i oddychania
  • Drżenie i pocenie się
  • Zmęczenie i słabość
  • Trudności w zasypianiu, w tym bezsenność

Niektórzy ludzie po prostu uznają, że teraz czują się bardziej zestresowani. Jeśli czujesz ten stres manifestujący się w twoim ciele i zajmujący twój umysł, możesz chcieć rozważyć leczenie od centrum leczenia lęku w Teksasie.

Rodzaje leczenia stanów lękowych, które należy rozważyć

Dla osób borykających się z tymi problemami dostępnych jest kilka metod leczenia lęków. Możesz zbadać wiele opcji z profesjonalistą, który rozumie rolę, jaką lęk może odgrywać w dzisiejszym świecie.

Psychoterapia

Psychoterapia jest jedną z opcji leczenia i może dotyczyć wzorców zachowań z udokumentowanych terapii, takich jak program terapii ekspozycji, dialektyczny program terapii zachowań oraz program terapii poznawczo-behawioralnej.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest jedną z najbardziej znaczących terapii lękowych. Niezależnie od tego, czy uczęszczają Państwo na terapię indywidualną, czy też grupową, CBT pomaga Państwu w przetwarzaniu lęku i rozwijaniu zdrowych umiejętności radzenia sobie z nim.

W The Right Step stosujemy również exposure therapy obok innych metod leczenia lęku, zwłaszcza gdy jest on związany z fobiami. Celem ekspozycji jest zmniejszenie paniki i traumy, której ktoś doświadcza, gdy jest narażony na bodźce wywołujące lęk. Czasami ekspozycja jest osiągana za pomocą innej metody, takiej jak EMDR, która polega na opowiadaniu wspomnień.

Można również rozważyć dialektyczne terapii behawioralnej lub DBT. Ta forma terapii pomaga ćwiczyć rozumność i regulować swoje emocje w czasach lęku i traumy. Ta forma terapii pomaga również rozwijać silniejsze umiejętności interpersonalne.

Leki

Zarządzanie terapią lekową jest również dostępne, aby złagodzić niektóre z objawów. Leki przeciwdepresyjne są dobrym rozwiązaniem w przypadku wielu osób, ale są też inne możliwości.

Buspirone jest lekiem stosowanym również w leczeniu lęku. Lek ten jest opcją stosowaną w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych i podobnych schorzeń. Benzodiazepiny, środki uspokajające, również powszechnie leczyć lęk.

Alternatywne opcje

Niektórzy ludzie poszukują alternatywnych terapii i innych możliwości. W tym trudnym okresie kluczowe znaczenie ma zarządzanie stresem. Pomocne mogą być ćwiczenia głębokiego oddechu, medytacja i joga. Obrazy z przewodnikiem są dostępne za pośrednictwem wielu aplikacji na smartfony.

Możesz również pracować nad opracowaniem zdrowszej diety, nawet jeśli obecnie jesteś poddany kwarantannie. Dostarczanie żywności i produktów spożywczych może pomóc Ci w osiągnięciu zdrowej diety bez konieczności opuszczania domu już teraz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty