loader
Psychologia

Leczenie depresji podczas COVID-19

Ponieważ COVID-19 w dalszym ciągu powoduje kwarantanny i strach w całym kraju, na światło dzienne wychodzi nowy problem, jakim jest depresja. Zwiększony strach o zdrowie, zmiany na giełdzie i izolacja społeczna przyczyniają się do problemów z lękiem i depresją. Dla tych, którzy zmagają się również z uzależnieniem, leczenie depresji podczas COVID-19 jest niezbędne, aby zapobiec nawrotowi choroby.

Reakcja każdego człowieka na stres jest inna

Stresujące sytuacje wywołują różne reakcje u różnych osób. Dla niektórych, stres związany z COVID-19 lub podobnymi kryzysami powoduje, że są bardziej pilni, aby chronić siebie. U innych te poważne wydarzenia powodują problemy ze zdrowiem psychicznym.

Oznaki, że twoje zdrowie psychiczne jest zagrożone w tych trudnych czasach, obejmują:

  • Zwiększony strach lub zmartwienie Zmiany w nawykach snu i jedzenia Bezsenność Problemy z Twoimi przewlekłymi problemami zdrowotnymi Zwiększone pragnienie narkotyków lub alkoholu.

Jeśli zauważysz u siebie którykolwiek z tych objawów, natychmiast poszukaj leczenia depresji podczas COVID-19. Im szybciej uzyskasz pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, tym lepsze będą twoje ogólne wyniki i tym mniejsza szansa na nawrót choroby.

Niepewność co do przyszłości zwiększa ryzyko depresji

Jednym z powodów, dla których globalna pandemia lub podobny kryzys stwarza problemy z depresją, jest niepewność co do przyszłości. Od niepewności finansowej związanej z zamykaniem sklepów po niepewność co do stanu zdrowia - wiele osób zmaga się z nieznanym. Może to wywoływać niepokój, a nieleczony niepokój powoduje depresję.

Spadki na giełdzie powiązane z częstszym nadużywaniem narkotyków i problemami ze zdrowiem psychicznym

Jeśli izolacja społeczna i strach przed nieznanym nie były wystarczające, tego typu kryzysy mają tendencję do powodowania spadków na giełdzie, a to już się stało z kryzysem COVID-19. Badania pokazują, że poważne straty ekonomiczne, które są powszechne w przypadku poważnych krachów giełdowych, zwiększają liczbę przypadków nadużywania alkoholu i narkotyków.

Po krachu giełdowym w 1929 r. liczba samobójstw w nowojorskiej dzielnicy finansowej gwałtownie wzrosła. Choć alkohol był wówczas nielegalny, wzrosła również liczba osób odwiedzających tajne speakeasies. Ze względu na brak bezpieczeństwa finansowego, problemy ze zdrowiem psychicznym były bardzo liczne.

Podczas gdy wpływ COVID-19 na rynki finansowe pozostaje w tej chwili nieznany, dane historyczne pokazują, że zwiększone ryzyko finansowe zwiększa ryzyko dla zdrowia psychicznego.

Izolacja społeczna jako główna przyczyna depresji

Kryzys COVID-19 doprowadził do wielu obowiązkowych przypadków izolacji społecznej. Państwa i miasta proszą swoich mieszkańców, aby pozostać w domu, a nawet CDC prosi o ograniczone zaangażowanie społeczne. To dodatkowo zwiększa niepewność finansową i zdrowotną w tym czasie, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko depresji.

Ludzie są stworzeni do interakcji z innymi ludźmi. Kiedy ludzie zaczynają czuć się samotni, ich zdrowie psychiczne jest poważnie zagrożone. W rzeczywistości, izolacja i samotność prowadzą do zwiększonego ryzyka przedwczesnej śmierci.

W czasach, gdy tymczasowa izolacja społeczna jest konieczna, fakty te budzą niepokój. Dlatego, aby zmniejszyć ryzyko, które wynika z izolacji społecznej, spróbuj znaleźć sposoby, aby połączyć się z innymi w tym czasie. Czy to poprzez randki na czacie wideo, łączenie się online, czy szybką rozmowę telefoniczną, pozostawanie w kontakcie społecznym jest tak samo ważne, jak poszukiwanie leczenia depresji podczas COVID-19.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty