loader
Psychologia

Lęk i uzależnienie

Lęk jest wyniszczającą chorobą. Często ludzie borykający się z nim nie otrzymują potrzebnej im pomocy. Zamiast tego stosują samoleczenie poprzez nadużywanie narkotyków lub alkoholu. To wyjaśnia związek między lękiem a uzależnieniem.

Czy związek między lękiem a uzależnieniem usidlił cię?

Kiedy twój mózg wyzwala ataki lękowe, doświadczasz nagłych wybuchów irracjonalnego strachu. Nawet jeśli wiesz, że nie są one racjonalne, fizyczne objawy są prawdziwe. Kiedy ataki lęku zdarzają się częściej, szukasz ulgi. Jednak niewiele osób szuka pomocy u lekarza.

Zamiast tego sięgają po drinka. To chwilowo uspokaja centralny układ nerwowy. Jest to jednak pułapka, która czeka na uwolnienie. Wkrótce musisz pić więcej, aby przeciwdziałać tolerancji, którą wytwarza twój organizm.

W końcu dochodzi do uzależnienia chemicznego. Oczywiście, to nie musi być alkohol. Równie dobrze sprawdzają się inne depresanty układu nerwowego.

Następnie, jest mniejsza grupa ludzi, którzy odwiedzają lekarza. Zazwyczaj otrzymują oni benzos. Jednak one również zwiększają ryzyko wystąpienia tolerancji. W rzeczywistości, ośrodki leczenia uzależnień od benzoesu w Teksasie rutynowo pracują z klientami, którzy doświadczyli tego problemu.

W końcu trzeba brać większe dawki, aby doświadczyć ulgi. Nie jest niczym niezwykłym, że ludzie łączą benzoes z alkoholem, aby wzmocnić efekt. Taka decyzja otwiera drzwi do nadużywania wielu substancji - i uzależnienia.

Zgłoś się na odwyk, aby uzyskać natychmiastową ulgę

Kiedy odkryjesz, że zmagasz się z lękiem i uzależnieniem, nadszedł czas, aby udać się na odwyk. Oczywiście, w tej chwili myślisz o tym, żeby samemu pokonać ten stan. Możesz nawet próbować ograniczyć przyjmowanie narkotyków. Jednak w końcu zdasz sobie sprawę, że twój niepokój przechodzi w nadbieg, kiedy to robisz.

Twój mózg stał się uzależniony od leków. Jego struktura zmieniła się, aby uwzględnić codzienny napływ substancji chemicznych. Odwrócenie tej szkody wymaga profesjonalnej interwencji. Co najważniejsze, musisz dowiedzieć się, jak radzić sobie z tym stanem w praktyczny sposób.

Kiedy zgłaszasz się na odwyk, pracujesz z terapeutami, którzy rozumieją, z czym się zmagasz. Wiedzą, że jesteś dobrym człowiekiem, który podszedł do sytuacji w niewłaściwy sposób. To nic wielkiego. Terapeuci mogą Ci pomóc.

Opracowują protokół opieki, który spełnia Twoje potrzeby. Przykłady terapii obejmują:

  • Terapię poznawczo-behawioralną, która koncentruje się na lęku i pomaga w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z nim Dialektyczną terapię behawioralną jako narzędzie do przyjmowania i radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami Terapię Mindfulness, która łączy medytację z celową wizualizacją, aby zmniejszyć stres i osadzić cię w teraźniejszości Zarządzanie lekami, które pomaga w stosowaniu recept na ostre objawy odstawienia narkotyków Udział w programie 12 Kroków, który ustawia cię na sukces po ukończeniu programu

Zapisanie się na terapię jest szybkie i łatwe

Rozmawiasz ze specjalistą ds. przyjmowania pacjentów, który przeprowadza weryfikację ubezpieczenia. Proces ten pomoże Ci dowiedzieć się, jakie świadczenia Ci przysługują. Jest to świetny sposób na określenie wysokości składki ubezpieczeniowej bez konieczności czytania drobnego druku w polisie. Następnie dowiesz się, co należy zabrać ze sobą podczas zameldowania.

To prosty proces, który sprawia, że przejęcie kontroli nad lękiem i uzależnieniem jest wygodne. Na co czekasz? Warunki nie poprawią się same. Teraz jest świetny czas, aby połączyć się z The Right Step pod numerem 17135283709 i przejąć odpowiedzialność za swój powrót do zdrowia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty