loader
Psychologia

Leczenie lęku podczas COVID-19

Osoba z zaburzeniami lękowymi może mieć wiele objawów, gdy pojawia się zdarzenie, które prowadzi do ataku lęku. Wydarzenia lub sytuacje, które osoba nie może kontrolować może prowadzić do zwiększenia objawów lękowych. Uzyskanie leczenia lęku podczas COVID-19 może pozwolić na zarządzanie objawami lęku.

Placówki lecznicze są przygotowane, aby pomóc Ci przejść przez te trudne czasy. Dowiedz się, jak podjąć niezbędne środki ostrożności, radzić sobie z niepokojem i pracować w ramach programu leczenia, który traktuje całą osobę, a nie tylko uzależnienie lub zaburzenie zdrowia psychicznego.

Zaburzenia lękowe i koronawirus

Zespół Healthline Medical Affairs wskazuje na kilka zaburzeń, które są kluczowymi aspektami lęku, z których niektóre obejmują:

  • Zaburzenie paniczne często powoduje, że dana osoba doświadcza ataków paniki nawet w nieoczekiwanych momentach.
  • Zaburzenie lękowe związane z chorobą jest lepiej znane jako hipochondria
  • Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne prowadzi osobę do wykonywania określonych powtarzających się działań lub zachowań
  • Fobie są związane z nadmiernym strachem przed przedmiotem, czynnością lub sytuacją
  • Zaburzenie lękowe separacyjne wiąże się z obawą przed oddaleniem się od bliskich lub domu

Ludzie panikują z powodu niepewności przyszłości, strachu przed utratą pracy i pustych półek w sklepach. To sprawia, że niektóre rodziny zastanawiają się, jak zapewnić sobie podstawowe jedzenie i rzeczy pierwszej potrzeby.

Strach przed zarażeniem się koronawirusem może prowadzić do tego, że niektórzy ludzie doświadczają lęku jako części lęku przed chorobą. Dzieje się tak, nawet jeśli nie testowali pozytywnego wyniku na koronawirusa, lub inną poważną chorobę.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne prawdopodobnie wzrasta u osób, które już mają diagnozę, podczas gdy zaburzenie to pojawia się jako nowy problem u innych osób. Obawy przed koronawirusem mogą prowadzić do obsesyjnego, wielokrotnego sprzątania, mycia rąk i innych działań, które osiągają poziom irracjonalny.

Łatwo jest zobaczyć, jak ludzie rozwijają fobie podczas tego kryzysu, gdzie przeciętna osoba boi się dotknąć czegokolwiek lub pójść gdziekolwiek.

Zaburzenia lękowe związane z separacją są prawdopodobnie problemem dla wielu ludzi teraz, z nakazami praktykowania dystansu społecznego, nakazami pozostania w domu lub pozostania w kwarantannie.

Leczenie lęku podczas COVID-19 może przeprowadzić Cię przez te trudne czasy i pomóc Ci nauczyć się reagować bez szkodliwych skutków lęku.

Lęk a Twoje zdrowie

Istnieje kilka zaburzeń lękowych, które wpływają na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jest to szczególnie prawdziwe w sytuacjach takich jak choroba i możliwość śmierci z powodu koronawirusa.

Prevention cytuje docenta psychologii w Harvard Medical School, który twierdzi, że wydaje się, iż wzrasta liczba osób, które nigdy nie doświadczały lęku w przeszłości, wykazując objawy zaburzeń lękowych teraz, wraz z pogorszeniem objawów u niektórych osób, u których już zdiagnozowano lęk.

Niepewność przyszłości, izolacja i kwestie finansowe, takie jak spadek na giełdzie i masowe zwolnienia z pracy, może prowadzić do wzrostu nadużywania narkotyków i alkoholu, depresji i ryzyka samobójstwa.

Długotrwałe skutki lęku mogą prowadzić do bólów głowy, zawrotów głowy, przyrostu masy ciała, kołatania serca, depresji i innych skutków. Healthline wskazuje, że zaburzenia lękowe mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka chorób serca lub nadciśnienia.

Leczenie lęku podczas COVID-19 oferuje zindywidualizowane programowanie, które koncentruje się na konkretnej diagnozie i potrzebach leczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty