loader
Psychologia

Radzenie sobie z samotnością podczas kwarantanny

Czy masz problemy z samotnością podczas kwarantanny? Istnieje wiele ograniczeń, które w wyniku pandemii zakłóciły nasze codzienne życie. Samotność stwarza wiele zagrożeń zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Radzenie sobie z samotnością nie zawsze jest łatwe dla niektórych osób. Jest to szczególnie trudne dla tych osób, które już zmagają się z takimi problemami jak uzależnienie. Zespół profesjonalistów Right Step rozpoznaje wpływ samotności na zdrowie fizyczne i psychiczne i nadal przyjmuje osoby na leczenie podczas kwarantanny. Zagrożenia dla zdrowia związane z samotnością

Samotność stanowiła problem już przed pojawieniem się koronawirusa. Dystans społeczny, zamykanie firm i inne ograniczenia prawdopodobnie nasiliły skutki dla osób radzących sobie z samotnością podczas kwarantanny.

Samotność jest pewnego rodzaju reakcją adaptacyjną i w tym sensie jest podobna do głodu i pragnienia. Samotność skłania ludzi do poszukiwania więzi społecznych z innymi ludźmi. Skutki samotności są dalekosiężne. Zostało to dobrze udokumentowane jeszcze zanim ludzie zaczęli próbować radzić sobie z samotnością podczas kwarantanny. Wiele źródeł ujawniło wpływ samotności na ludzi żyjących samotnie. Badania wykazały, że samotność pogorszyła ogólną jakość życia uczestników badania. Ponadto, niektórzy uczestnicy badania czuli się przygnębieni, mieli poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby układu krążenia, i byli narażeni na zwiększone ryzyko śmierci z powodu samotności.

Wiele problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak lęk i depresja, wynika z samotności i braku interakcji międzyludzkich. Jeśli odczuwasz zwiększony poziom samotności podczas pandemii, nie jesteś sam. The Right Step jest tutaj, aby zapewnić Ci zasoby zdrowia psychicznego, które pomogą Ci przejść przez ten czas. Może to obejmować udział w indywidualnym programie terapeutycznym praktycznie podczas kwarantanny.

Samotność ma również czynniki ryzyka związane z zaburzeniami używania alkoholu i substancji. To może prowadzić do potrzeby podwójnej diagnozy centrum leczenia w TX, który leczy zarówno zaburzenia zdrowia psychicznego i nadużywania substancji w tym samym czasie. Samotność, kwarantanna i uzależnienie

Badania wykazują bezpośrednią korelację pomiędzy samotnością a uzależnieniem. Radzenie sobie z samotnością podczas kwarantanny potencjalnie zwiększa ryzyko nadużywania alkoholu, nadużywania innych narkotyków lub ryzyko nawrotu choroby. Wyniki badania, w którym porównano samotność z osobami, które mają lub nie mają zaburzenia związane z używaniem substancji, wykazały, że osoby używające narkotyków częściej doświadczały samotności. Badacze nazwali samotność "psychologicznie destrukcyjną" i "przerażającą".

Nie musisz doświadczać przerażających uczuć lub psychologicznej destrukcyjności związanej z radzeniem sobie z samotnością podczas kwarantanny. Programy ośrodka leczenia uzależnień w The Right Step przyjmują nowych klientów, jak również osoby, które doświadczyły nawrotu choroby. Nasz ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu pomoże Ci przejść przez uzależnienie od alkoholu lub innych narkotyków, jednocześnie pomagając Ci w radzeniu sobie z efektami samotności podczas kwarantanny.

Nasi pracownicy zajmujący się leczeniem uzależnień w The Right Step posiadają wiedzę i doświadczenie, aby poprowadzić Cię przez każdy etap odzyskiwania kontroli nad własnym życiem. Jesteśmy w stanie pomóc Ci żyć bez poddawania się narkotykom lub nadużywania alkoholu. Leczenie uzależnień podczas kwarantanny

Uzależnienie to samotna choroba. Samotność uzależnienia, spotęgowana przez radzenie sobie z samotnością podczas kwarantanny koronawirusowej, zwiększa ryzyko wystąpienia u Ciebie problemów zdrowotnych niezwiązanych z COVID-19. Zwiększa również ryzyko rozwoju depresji, a być może także innych zaburzeń psychicznych. Jeśli czujesz się samotny w tym czasie, wiedz, że nie jesteś sam i że jest dostępna pomoc.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty