loader
Uzależnienia

Co mogę zrobić dla osoby cierpiącej z powodu uzależnienia od narkotyków?

To jest wpis gościnny autorstwa Hyruma Taffera.

Uzależnienie od narkotyków jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, z jakimi człowiek musi się zmierzyć.

Pochłania życie człowieka i każdej osoby z jego otoczenia.

Czasami czujemy się bezsilni, gdy ktoś, kogo kochamy, cierpi z powodu uzależnienia. Często wydaje się, że jedyne, co możemy zrobić, to patrzeć, jak życie tej osoby rozpada się na kawałki. Czasami jesteśmy w to wciągani, czy tego chcemy, czy nie. Jednak nigdy nie jest to sytuacja beznadziejna. Są rzeczy, które możemy zrobić dla osób, które są dla nas tak ważne.

Zrozum

Wokół uzależnienia od narkotyków krąży wiele błędnych informacji i stereotypów. Może ono przybierać różne formy i dotyczyć ludzi z różnych środowisk. Jedną z najważniejszych rzeczy, gdy próbujesz pomóc komuś, kto cierpi, jest edukacja.

Jeśli nie doświadczyłeś tego wcześniej, trudno Ci będzie zrozumieć, przez co dokładnie przechodzi dana osoba. Można jednak starać się edukować najlepiej, jak się potrafi. W Internecie jest wiele stron medycznych, które można wykorzystać jako źródła informacji. Warto porozmawiać z ekspertami, aby dowiedzieć się, czy można uzyskać najlepszą możliwą poradę profesjonalisty.

Interwencja

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że prawdopodobnie słyszałeś już o "interwencji". Jeśli ktoś, kogo znasz, jest uzależniony od narkotyków, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dostrzega głębi problemu, z którym się boryka. Często zdarza się, że osoba zmagająca się z uzależnieniem nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jej problem wpływa na otoczenie.

Osoba taka może myśleć, że to jej problem, z którym musi się uporać, lub - co jest bardziej powszechne - że to nie jest żaden problem, że przesadzasz. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doradzą, jak najlepiej poradzić sobie z interwencją.

Bądź na miejscu

Ostatnią, a czasem jedyną rzeczą, jaką można zrobić, jest obecność. To, przez co przechodzi osoba uzależniona, może być najtrudniejszą rzeczą, z jaką trzeba się zmierzyć. Jedyne, co możesz zrobić, to wspierać tę osobę, nie wspierając jej uzależnienia.

Okaż stanowczość, ale jednocześnie miłość i bądź świadomy potrzeb tej osoby, jak również swoich własnych. Pomóż im poszukać ośrodków odwykowych i wprowadź ich na długą drogę do wyzdrowienia.
Reszta zależy od nich samych.

Jeśli mieszkasz w The Show Me State i chcesz wiedzieć, gdzie są najlepsze ośrodki odwykowe w stanie, zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarki ośrodków odwykowych w Missouri, aby uzyskać potrzebne informacje.

O Autorze: Hyrum Taffer jest niezależnym pisarzem i ekspertem w dziedzinie uzależnień i holistycznego odwyku od narkotyków. Dzięki osobistym i rodzinnym doświadczeniom Hyrum poznał rzeczywistość uzależnienia od narkotyków. Dzięki swojemu doświadczeniu i zamiłowaniu do pisania, udziela się w wielu społecznościach, aby podnieść na duchu potrzebujących.

Jak myślicie, co możemy zrobić, aby pomóc komuś, kto cierpi z powodu uzależnienia od narkotyków? Chętnie wysłuchamy Twoich przemyśleń w komentarzach. Jeśli podobał Ci się ten wpis, udostępnij go na Facebooku, Twitterze i Google+. Dziękujemy!

ShareTweetPin163 Udziały

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Kategorie

Popularne

Artykuły recenzowane przez

Artykuły na tym blogu są recenzowane przez Annę Krakówkę-Kowalską. Jest ona specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień MOSTU. Magister Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej. Ukończyła Liczne szkolenia z zakresu uzależnień, warsztaty pomagania osobom uzależnionym, treningi umiejętności psychologicznych. Praca z osobami uzależnionymi jest jej pasją, realizowaną każdego dnia w Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki".

Nowe posty