Czym jest uzależnienie od alkoholu?
Gdy jest podawany w małych dawkach, alkohol...
Jest to wpis gościnny autorstwa Kelli Athas z Interwencji Interwencyjnych.
Wiele rodzin uważa, że osoba uzależniona MUSI "sięgnąć dna", zanim zacznie lub będzie mogła uzyskać pomoc.
Prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach prawdziwym dnem osoby uzależnionej może być śmierć. Określamy dno jako splot wydarzeń. Twój bliski mógł przebywać w więzieniu i wychodzić z niego, mógł wielokrotnie przedawkować lub trafić do instytucji, do których nie chciał trafić. Dla "normalnej" osoby każde z tych wydarzeń wystarczyłoby, aby zdała sobie sprawę, że jej życie nie układa się najlepiej. Niestety, u osoby uzależnionej te wydarzenia wywołują jeszcze większy wstyd i poczucie winy, przez co pogrąża się ona jeszcze głębiej w nałogu, aby uciec od poczucia bezwartościowości.
Jeśli zauważysz, że kumulacja negatywnych i chaotycznych wydarzeń następuje coraz bliżej siebie, to prawdopodobnie jest to dobry moment, aby zwrócić się o pomoc i uzyskać obiektywny punkt widzenia.
Kiedy rodzina zjednoczy się i podejmie decyzję o wprowadzeniu pozytywnych zmian, życie powoli zaczyna być znowu możliwe do opanowania. W tym momencie podejmujemy niezbędne kroki w celu znalezienia najlepszego możliwego leczenia i rozpoczynamy opracowywanie planu działania!
Kiedy przeprowadzamy interwencję, wykorzystujemy niszczycielskie i chaotyczne zachowanie osoby uzależnionej, aby pokazać jej, że sięgnęła dna...., ale najpierw identyfikujemy się z nią i dajemy jej do zrozumienia: "Byliśmy tam", "Wiemy, że to życie jest nędzne i oferujemy ci je z powrotem!". Następnie uzależniony słyszy serdeczne listy od rodziny, widzi, że nie jest oceniany.... tylko kochany.
Jest to mocne i głębokie doświadczenie dla KAŻDEGO z uczestników. Rodzina dowiaduje się, że jej ukochany nie jest złym człowiekiem, a osoba uzależniona może wreszcie zacząć dostrzegać, że jest wartościowa.
Kelli Athas jest certyfikowanym krajowym specjalistą ds. interwencji antynarkotykowych i antyalkoholowych. Wraz z mężem Nickiem Athasem jest założycielką http://Intercept Interventions.com, programu, który pomaga rodzinom przejść przez proces interwencji. Kelli jest bardzo poszukiwanym ekspertem w dziedzinie leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu. Współpracuje z sądami, kierownikami ds. ochrony dzieci i administratorami szkół, udzielając pomocy nastolatkom zmagającym się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Ich bezpłatny numer telefonu to 877-744-3578.
Jakie są Twoje przemyślenia na temat interwencji? Zostawcie je w komentarzach.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, udostępnij go na Facebooku, Twitterze i Google+. Dziękujemy!
Zdjęcie autorstwa Antonino Visalli na Unsplash
UdostępnijTweetPin41 AkcjiZ radością witam dziś Larę Okoloko, która omówi niektóre z pomysłów, jakie uznała za...
Czytaj więcejTo jest wpis gościnny autorstwa Hyruma Taffera. Uzależnienie od narkotyków jest jedną z...
Czytaj więcejCzy jest lepszy moment niż teraz, by zastanowić się nad zmianą złych nawyków? które mogą...
Czytaj więcej
Komentarze (0)
Zostaw komentarz